In het oosten nog een regen of sneeuwbui

Ik heb slechtere oktober maanden meegemaakt. Het nieuwe seizoen is dan ook vrij voortvarend vertrokken. Natuurlijk viel niet in iedere geografische hoek sneeuw, maar er zijn plekken waar het er al voor oktober al aardig winters uitziet. De sneeuwval heeft zich voornamelijk geconcentreerd op de centrale en oostelijke noordzijde, maar ook op het zuidOostelijke Alpengebied. Hier veroorzaakte een venijnige storing boven de noordelijke Adriatische Zee voor flink wat sneeuwval richting de Venetiaanse Alpen en Dolomieten. De grote vraag is: zijn we vertrokken voor een langere periode met koud en sneeuwrijk Alpenweer? Of keert de rust weer in de Alpen terug?


Fotogeniek  Monte Lussari in de Venetiaanse Alpen. Er viel hier ruim 40cm sneeuw. @Webcam


Tot ruim 60cm sneeuw op het Dachtsteiner Bergstation gisteren! @FB Dachsteingletsjer Schladming


Ook sneeuw op de geliefde Seiseralm. @Webcam

In het oosten nog wat regen en sneeuw
De stormdepressie die afgelopen weekend tekeer ging boven Noordwest-Europa ligt vandaag in uitgebluste vorm boven Polen. Het systeem houdt boven de centrale en noordelijke Alpen nog een noordwestelijke stroming in stand waarmee vrij vochtige lucht wordt aangevoerd. De ontstabiliteitsdiepte is met het opvullen van de depressie duidelijk afgenomen. Maar de noordwestelijke vochtige stroming veroorzaakt in het oosten toch nog voor wat geringe stau verschijnselen. De neerslag concentreert zich voornamelijk op Tirol tot aan Dachstein. De sneeuwgrens ligt vandaag met ongeveer 2300 à 2400 meter duidelijk wat hoger dan gisteren. Ik verwacht hier hogerop gemiddeld nog een 10 tot 15cm verse sneeuw. In de lager geleden gebieden is het helaas vrij somber en regenachtig. Aan de zuidkant heerst vanwege de Noordföhn een meer open weertype met flink wat ruimte voor de zon. Rond de hoofdkam staat nog steeds flink wat wind. Hier komen zware windstoten voor. Ik verwacht aan het eind van de dag vanuit het westen overigens wel een iets afnemende wind.

In de Franse Alpen is het weer onder invloed van een zwakke hogedrukzone wat opgeknapt. In het noorden komt nog wat restbewolking en onschuldige stau bewolking voor. Verder naar het zuiden heerst een zonniger weerbeeld. Het is hier tamelijk zacht. De vorstgrens heeft zich in deze regio teruggetrokken tot 3600à 4000 meter. 


De Atlantische stormdepressie ligt ondertussen uitgeblust boven Polen. Het systeem heeft nog wel enige invloed op Oostenrijk. Hier valt vanaf ongeveer 2300 à 2400 meter lokaal nog wat sneeuw. @KNMI

Vooruitzichten
Donderdag trekt een nieuwe stormdepressie van IJsland richting Scandinavië. De actieve neerslag trekt dan vanwege luchtdrukstijgingen boven het Europese continent ruim ten noorden van de Alpen langs. Toch sluit ik enkele lichte regenbuien in het noordWestelijke Alpengebied niet uit. Daarna zorgt een opbouwend hogedrukgebied boven het Verenigd Koninkrijk voor enige stabilisatie. Dit betekent voor de Alpen een weersverbeterering. Een Goldener Oktober weertype lonkt. Daarna zijn er signalen op enige afkoeling. Het hogedrukgebied verplaatst zich midden oktober waarschijnlijk wat meer richting IJsland en Groenland waardoor er hogerop een noordelijke koude stroming op gang komt. In hoeverre deze de Alpen gaat beïnvloeden valt in dit stadium nog niet te zeggen. We wachten het geduldig af.

De komende dagen meldt Lander zich weer. Een fijne dag nog!


Een noordstroming lonkt op langere termijn. Het is nog even afwachten of signaal de komende runs doorzet. #ECMWF

Met vriendelijke groet,


Michael van der Poel, weerman Sneeuwhoogte.nl
X: @WeermanMichael

We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.

» iPhone
» Android

Reacties

Kevin Ski

Goedemorgen allen en bedankt weer Michael!

Kevin Ski | 07-10-2025 - 08:10

Peter Ehrwald

Goedemorgen Michael nou dat ziet er al goed uit ik hoop dat jou WEERVOORSPELLING uit gaan komen .🌨️🏔️⛷️👍

Peter Ehrwald | 07-10-2025 - 08:17

Gerrit Lachaert

Sneeuwhoogte fans, in de Nieuwjaarsweek gaan we met de kinderen en kleinkinderen skiën in het Arosa-Lenzerheide skigebied met verblijf in deeldorp Parpan. Eerste keer in dat gebied. Iemand advies over restaurants, skiverhuur, pistes, enz in Parpan ? Alle raad welkom.

Gerrit Lachaert | 07-10-2025 - 08:50

naar boven

Reageren

Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.